مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید:

600 نفر بدون مدارک بالینی درصد جانبازی می گیرند

تهران- ایرنا- مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران از معرفی ??? نفر از مشمولان تبصره ماده ?? قانون برنامه ششم (فاقدین مدارک بالینی هم‌زمان) به کمیسیون پزشکی بنیاد شهید برای ثبت حداقل پنج درصد جانبازی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الله فرهادی با اعلام این خبر گفت: برابر تبصره بند الف ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه، آن دسته از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس که فاقد مدارک بالینی هم‌زمان با حادثه هستند با تأیید شورای عالی پزشکی نیروی مربوطه حداقل 5 درصد جانبازی توسط بنیاد دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: بر همین اساس و مطابق دستورالعمل تبصره بند الف ماده 87 ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح به نیروهای سه‌گانه ارتش، سپاه و نیروی انتظامی با تشکیل جلسات متعدد و هماهنگی‌های لازم با ایثارگران نیروهای مذکور، عملیات اجرایی این بند از قانون از اسفندماه سال 1397 شروع و تاکنون بیش از 1500 پرونده به صورت مشترک بررسی‌شده است که از این تعدادبیش از 600 پرونده تأیید و جهت اخذ درصد به کمسیون پزشکی بنیاد ارسال شده‌اند.
مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری مستمر جلسات بررسی پرونده‌ها به‌صورت هفتگی گفت: این جلسات با نیروهای مربوطه تا تعیین تکلیف تمام متقاضیان ادامه خواهد داشت و آن دسته از پرونده‌هایی که دارای نقص مدرک هستند به یگان مربوطه اعلام می‌شوند تا پس از رفع نقص مجدداً جهت طی مراحل اداری بررسی‌شده و اقدام لازم برای آنها به عمل آید.
فرهادی اظهار داشت: توصیه می‌شود که یگان‌های مربوطه در استان‌ها برای تسریع کار و جلوگیری از نارضایتی رزمندگان متقاضی مشمول قانون فوق به ابلاغیه ستاد کل توجه و برابر گام‌های ابلاغی نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

غلامرضا طائبی مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز پیشتر اعلام کرده بود که درصد جانبازی به 20 رزمنده فاقد مدارک بالینی در سال گذشته در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید اعطا شد. این افراد به صورت حضوری به کمیسیون پزشکی دعوت و توسط تیم معاینه کمیسیون پزشکی ویزیت شدند که پس از انجام معاینات پزشکی همگی مشمول حداقل پنج درصد جانبازی شناخته شدند و آرای مذکور در سامانه الکترونیکی بنیاد (سجایا) ثبت و ابلاغ شد و این افراد تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفتند.

در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، 43 هزار و 173 نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، 230 هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.

شمار کل جانبازان کشور به 574 هزار و 101 نفر می رسد. 336 هزار و 282 نفر (59 درصد) جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر (41 درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.


انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال