با حضور مدیر کل اتباع خارجی وزارت کشور؛

طرح آمایش ?? افتتاح شد

تهران-ایرنا- "طرح آمایش ??" با حضور مدیرکل اتباع خارجی وزارت کشور در یکی از دفاتر خدمات اتباع خارجی در شهر قدس تهران افتتاح شد.

«مهدی محمودی» روز سه شنبه در آئین گشایش طرح آمایش ?? گفت: دولت برای کنترل هویتی، خدمات رسانی و برنامه ریزی اتباع خارجی را به عنوان جامعه هدف مورد توجه قرار داده است و بر همین اساس مقرر شد اتباع خارجی مقیم ایران دسته بندی و مورد رصد قرار گیرند و با صدور سند هویتی تعیین تکلیف شوند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته پذیرای مهاجران بوده و با وجود اتخاذ سیاست بازگشت داوطلبانه، به دلیل همزمانی خروج داوطلبانه مهاجران با ورود به کشور این آمار تقریباً ثابت بوده است.
مدیرکل اتباع خارجی وزارت کشور خاطرنشان کرد: به رغم افزایش خدمات رسانی به اتباع خارجی و سیاست جمهوری اسلامی برای تکریم اتباع خارجی، تحریم‌های ظالمانه هزینه خدمات رسانی را افزایش داده و فشار اقتصادی مضاعفی را بر کشور تحمیل کرده است.

\n

محمودی یادآور شد: به سازمان‌های بین المللی اعلام کردیم نباید تحریم‌ها اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه ایران را تحت الشعاع قرار دهد، هر چه قدر آمار پناهندگان کمتر شود، می‌توانیم خدمات مناسبی را ارائه دهیم.
وی همچنین اظهار داشت: ?? درصد اتباع مقیم ایران، افغانستانی هستند و اگر شرایط در کشور آنها مهیا شود بازگشت داوطلبانه در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی در ادامه به طرح آمایش ?? اشاره کرد و افزود: در این طرح اسناد هویتی توسط کارت موقت اقامت برای اتباع خارجی صادر می‌شود و این موضوعات توسط کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی متشکل از دستگاه قضائی، وزارتخانه‌ها و نهادهای نظامی و انتظامی تصمیم گیری می‌شود.
دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی، عنوان داشت: با طرح آمایش ??، اهدافی چون کاریابی و صدور کارت اشتغال به کار برای اتباع را دنبال می‌کنیم و در کنار این طرح، غربالگری برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر در پنج استان انجام می‌شود. همچنین به روز رسانی اطلاعات ما صورت می‌گیرد.
محمودی بیان کرد: دو هفته پیش هم سامانه یکپارچه اتباع و مهاجران خارجی (سیام) در روز ولادت امام حسن مجتبی افتتاح شد و امروز هم به شکل نمادین و گزینشی دفتری را انتخاب کردیم که اتباع خارجی زیادی دارد که با تعمیم آن به سایر مناطق، این کارت‌ها تحویل داده شود.
وی از اتباع خارجی مشمول طرح آمایش خواست در فرصت ? ماهه پیش روی به این دفاتر رجوع کرده و ثبت نام کنند. طرح آمایش به اتباع خارجی مجاز که از سنوات گذشته حضور داشته‌اند، خدمات رسانی می‌کند و برای مهاجران غیرمجاز خدماتی صادر نمی‌شود بلکه آنها باید شناسایی، جمع آوری و از کشور خارج شوند.
در ادامه این مراسم، «فرهاد باریکانی» دبیر کانون انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات اتباع خارجی گفت: ??? تن از پرسنل این دفاتر در کنار ??? مدیر، مجموعه‌ای را شکل داده تا گامی را برای خدمت رسانی به جامعه موقت اتباع بردارند.
به گزارش ایرنا، طرح آمایش ?? امروز در مراسمی به صورت نمادین در یکی از دفاتر خدمات اتباع آغاز و کارت‌های صادر شده تحویل شد.
این طرح به مدت سه تا چهار ماه ادامه خواهد داشت و کارت‌های آمایش اگر تمدید نشود اتباع از خدمات هم بهره‌مند نخواهند شد.

\n

حدود ?.? میلیون اتباع شناسایی شده‌اند که از این تعداد، حدود ??? هزار نفر دارای کارت آمایش و حدود ??? هزار نفر دارای گذرنامه و روادید هستند و تعدادی هم به شکل غیرمجاز در کشور حضور دارند.
پس از پایان این طرح، آمار رسمی مهاجران منتشر می‌شود، عمده مهاجران از کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان و سایر کشورها است.
سیام **????* ????

","relatedNewsList":[{"relatedCode":"83330879","relatedPublishDateLong":1559035836489,"relatedPublishDateFa":"????-??-?? - ??:??","relatedKicker":"","relatedHeadline":"اتباع خارجی مقیم البرز برای تعویض کارت های آمایش اقدام کنند\r\n\r\n","relatedLead":"کرج – ایرنا- مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز گفت: ثبت نام و نوبت دهی برای تعویض و تمدید کارت های آمایش ?? ویژه اتباع افغانستانی و هویت ??و یژه اتباع عراقی دراین استان آغاز شد.","relatedSourceId":null,"relatedSourceCode":null,"relatedSourceTitle":null,"relatedUrl":"https://www.irna.ir/news/83330879/اتباع-خارجی-مقیم-البرز-برای-تعویض-کارت-های-آمایش-اقدام-کنند","relatedId":83330879,"relationType":1,"score":1},{"relatedCode":"82745412","relatedPublishDateLong":1511864715000,"relatedPublishDateFa":"????-??-?? - ??:??","relatedKicker":"","relatedHeadline":"مراجعه یک سوم اتباع خارجی مجاز ساکن در خراسان رضوی برای دریافت کارت آمایش مرحله 12","relatedLead":"مشهد - ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان‌ رضوی‌ گفت: تا کنون 52 هزار و 27 نفر از اتباع خارجی برای دریافت کارت آمایش مرحله دوازدهم به دفاتر کفالت مراجعه کرده اند که این رقم معادل یک سوم اتباع خارجی مجاز دارنده کارت آمایش مرحله یازدهم است.","relatedSourceId":null,"relatedSourceCode":null,"relatedSourceTitle":null,"relatedUrl":"https://www.irna.ir/news/82745412/مراجعه-یک-سوم-اتباع-خارجی-مجاز-ساکن-در-خراسان-رضوی-برای-دریافت","relatedId":82745412,"relationType":1,"score":2}],"link":nul

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال