سفیر ایران: به هر تعرضی پاسخ جدی می دهیم

بغداد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت که ایران به هیچ کشوری حمله نمی کند و آغازگر نخواهد بود اما به هر تعرضی پاسخ جدی خواهد داد.

'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد عصر چهارشنبه با آیت الله سید حسین صدر از مراجع شیعیان عراق در شهر کاظمین دیدار و گفت و گو کرد.
در این ملاقات مسجدی با اشاره به ملاقاتهای اخیر سفرای اروپایی و کشورهای غربی با وی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: در این دیدارها پیام روشن جمهوری اسلامی به جهان مطرح شد.
وی گفت: پیام روشن ایران به جهان این است که ما به هیچ کشوری حمله نخواهیم کرد ولی در مقابل هر تعرضی پاسخ جدی خواهیم داشت.
سفیر ایران در بغداد همچنین با تشریح آخرین وضعیت روابط و همکاری های اقتصادی میان دو کشور به صادرات برق و گاز ایران به عراق اشاره کرد و گفت: ما در سخت ترین شرایط و در حالی که بخش اعظمی از طلب های ایران بابت صادرات برق و گاز پرداخت نشده بود اجازه قطع خدمات به مردم عراق را ندادیم.
در این دیدار آیت الله سید حسین صدر نیز با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات ایران و منطقه تاکید کرد که قلب و دعای خیر ما با ایران است.
گفتنی است در روزهای اخیر سفرای انگلیس و فرانسه در بغداد با حضور جداگانه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با ایرج مسجدی همتای ایرانی خود دیدار و در خصوص تحولات منطقه گفت و گو کردند.
این دیدارها همزمان با افزایش اقدامات تحریک آمیز و تهدیدات آمریکا علیه کشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت گرفت.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز مقامات آمریکایی در هفته های اخیر در سطح منطقه و از جمله در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این کشور با صدور بیانیه و سخنرانی یا گفت و گو با رسانه ها نسبت به تبعات خطرناک آن برای عراق و کل منطقه هشدار داده اند.
خاورم**2**380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال