چشمه خشکیده بش قارداش بجنورد ترانه خوان شد

بجنورد- ایرنا- شهردار بجنورد اعلام کرد: بارش باران های متوالی بهار امسال که دیشب در بجنورد به اوج خود رسید، جان دوباره ای به چشمه خشکیده بوستان ملی بش قارداش مرکز استان خراسان شمالی بخشید.

روح الله براتیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی ها موجب شد تا این چشمه بعد از گذشت حدود 20 سال از خشک شدن، دیشب جان گرفته و جوشیدن از سر بگیرد.
وی افزود: نخستین چشمه این بوستان گردشگری، دیشب جوشش خود را آغاز کرد که امروز شمار این چشمه ها به 8 دهانه رسیده است.
براتیان گفت: اکنون آبی زلال و گوارا از محل چشمه قدیمی، از لابه لای سنگ های سخت دیواره سنگی مشرف به این بوستان تراوش کرده و به سمت پایین دست جریان گرفته است.
وی با اشاره به احتمال خروج آب از دیگر روزنه های چشمه مزبور، ابراز امیدواری کرد که آب این چشمه بعد از سال ها خشکیدگی، دوباره به میزان سابق خود بازگشته و بتواند آب مورد نیاز فضای سبز این بوستان را تامین کند.
به گزارش ایرنا؛ تفرجگاه بش‌قارداش، واقع در 6 کیلومتری جنوب شرق بجنورد، از جمله جاذبه‌های استان خراسان ‌شمالی است که در ردیف مناطق نمونه گردشگری ملی به ثبت رسیده است.
از قریب 2 دهه پیش با خشکیدن آب چشمه بش قارداش، آب مورد نیاز استخرها و فضای سبز این مجموعه از طریق چاه آب روستای مجاور آن تامین می شد.
ط/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال