مشاور عالی سازمان سنجش:

نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری امروز منتشر می شود

تهران – ایرنا - مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتیجه انتخاب رشته و فهرست اسامی داوطلبانی که حد نصاب علمی را در کنکور دکتری 98 کسب کردند، عصر امروز منتشر می شود.

حسین توکلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، افزود: از تعداد 108 هزار و 899 داوطلب انتخاب رشته کننده، تعداد 47 هزار و 648 داوطلب در کد رشته محل‌ های انتخابی دارای حد نصاب علمی لازم هستند.
وی گفت: از این تعداد، 19 هزار و 651 نفر زن و 27 هزار و 997 نفر مرد و به عبارت دیگر 43.75 درصد از داوطلبان انتخاب رشته کننده دارای حدنصاب علمی هستند.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، از تعداد 196 هزار و 649 ثبت نام کننده در آزمون، تعداد 163 هزار و 321 داوطلب در جلسه آزمون حاضر شدند که نتیجه اولیه کارنامه داوطلبان در هفته آخر فروردین ماه 98 بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.
توکلی اظهار کرد: از میان داوطلبان کنکور، تعداد 150 هزار و 535 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از میان داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، تعداد 108 هزار و 899 نفر در نیمه اول اردیبهشت نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کردند.
وی افزود: تمام داوطلبانی که در کد رشته محل ‌های انتخابی خود دارای حد نصاب علمی لازم هستند، ضرورت دارد در مرحله دوم (مرحله ارزیابی تخصصی) که جزئیات آن در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود با همراه داشتن مدارک لازم به هر یک از مؤسسات مربوط مراجعه و در آن شرکت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش، تاکید کرد: داوطلبانی می توانند به دانشگاه‌ها مراجعه کنند که کد رشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته درج کرده و نمره حد نصاب علمی لازم را کسب کرده باشند.
توکلی به داوطلبان توصیه کرد که بر اساس برنامه زمانی برخی از دانشگاه ‌ها، مرحله ارزیابی تخصصی ممکن است در ماه رمضان برگزار شود و در مواردی امکان تغییر آن وجود دارد، از همین رو داوطلبان حتماً قبل از مراجعه به دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی مربوطه به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه مراجعه کنند.
توکلی گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 98 در دوره ‌های روزانه و شبانه دانشگاه ‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه ‌ها (به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی) تعداد 14 هزار و 277 نفر است.
دانام**9492**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال